Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

7 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej poradzili sobie na etapach gminnych. W etapie powiatowym udział wzięło 45 osób.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą , a także poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W pierwszym etapie uczestnicy zmierzyli się z częścią pisemną, a następnie ci, którzy zdobyli największą liczbę punktów odpowiadali ustnie. Komisji konkursowej przewodniczył starszy kapitan Fryderyk Mach, zastępca komendanta powiatowego PSP w Kartuzach.

W przerwie konkursowych zmagań uczniowie zwiedzili komendę, mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażaków, zapoznać się z wyposażeniem jednostki i sprzętem, który służy ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców regionu.

Wyniki:

Grupa wiekowa 10-13 lat:
I miejsce – Kamil Mazur
II miejsce – Julia Gruchała
III miejsce – Eryk Marszałkowski
IV miejsce – Martyna Felskowska

Grupa wiekowa 14-16 lat:
I miejsce – Alicja Zaworska
II miejsce – Julia Patoka
III miejsce – Marianna Łukaszczyk
IV miejsce – Zuzanna Kroenka
V miejsce – Szymon Skierka

Grupa wiekowa 17-19 lat:
I miejsce – Natalia Kolka
II miejsce – Klaudia Zaworska
III miejsce – Barbara Choszcz
IV miejsce – Maksymilian Penkowski
V miejsce – Adrian Felskowski

Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować powiat kartuski w finale wojewódzkim.