Uroczyste przekazanie nowych samochodów bojowych

22 stycznia 2018 r. o godz. 15:00 na placu przed Komendą Powiatową PSP w Kartuzach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania czterech nowych samochodów ratowniczo gaśniczych dla jednostek OSP Brodnica Górna, Leźno, Pomieczyno i Mojusz.

W uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm RP p. Dorota Arciszewska-Mielewczyk, wojewoda pomorski p. Dariusz Drelich, z-ca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Socha, starosta kartuski p. Janina Kwiecień, włodarze gmin, do których trafiły nowe pojazdy, kapelan powiatowy strażaków ks. dr Ryszard Różycki oraz komendant powiatowy PSP w Kartuzach mł. bryg. Romuald Pituła

Trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze zabudowane na podwoziu marki Volvo FL44 z napędem na cztery koła, zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 litrów, zbiornikiem na pianę o pojemności 300 litrów oraz z częściowym wyposażeniem trafiły na wyposażenie jednostek OSP w Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy), Leźnie (gm. Żukowo) i Pomieczynie (gm. Przodkowo). Natomiast strażacy z Mojusza (gm. Sierakowice) otrzymali lekki samochód na podwoziu marki Mitsubishi Fuso z napędem na cztery koła, zespoloną kabiną sześcioosobową, zbiornikiem na wodę o pojemności 1000 litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 100 litrów.

Łączny koszt pojazdów to 2.833.799 zł. Na montaż finansowy składają się środki własne gmin Kartuzy, Żukowo, Przodkowo i Sierakowice w wysokości 1.936.297 zł, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 370.000 zł, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – 187.500 zł, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 150.000 zł, Komendy Głównej PSP – 100.000 zł oraz Starostwa Powiatowego w Kartuzach w wysokości 90.000 zł.