BEZPIECZNY WYPOCZYNEK HARCERZY

2 sierpnia 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach ponownie odwiedzili obozowisko nad Jeziorem Lubowisko w Stężycy, gdzie swoje namioty rozbił kolejny obóz harcerski.
Podczas wizyty strażacy PSP przeprowadzili prelekcję z harcerzami na temat bezpieczeństwa, zasad zachowania się na obszarach leśnych, sposobów używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz zachowania i postępowania w przypadku zagrożenia. Skontrolowano również przygotowanie obozu oraz miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia. Omówione zostały zasady bieżącego monitorowania prognoz pogody jako jednego z obowiązków organizatora obozu.
Ponadto komendant powiatowy PSP w Kartuzach przekazał komendantowi obozu radiotelefony zapewniające łączność radiową na specjalnie do tego przeznaczonym przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji kanale, który zapewnia łączność ze stanowiskiem kierowania komendanta powiatowego PSP w Kartuzach. Z uczestnikami obozu przeprowadzono szkolenie z zakresu łączności ze służbami ratowniczymi.