Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2019

8 września 2019 r. na stadionie sportowym w Chmielnie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze członków czynnych OSP oraz II Powiatowe Zawody z zakresu Ratownictwa Medycznego. W zawodach wzięli udział druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP z powiatu kartuskiego. Gospodarzem zmagań była gmina Chmielno.

 

Do udziału w zawodach zobowiązane były jednostki OSP, które:

  • w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych uzyskały lokatę od I do III miejsca,
  • w gminnych zawodach uzyskały najlepszy czas w ćwiczeniu alarmowo – bojowym,
  • reprezentują poszczególne gminy z zakresu Ratownictwa Medycznego.

 

Druhowie zmagali się w następujących konkurencjach:

  1. sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50 m,
  2. musztra,
  3. ćwiczenia bojowe – regulaminowe,
  4. ćwiczenia alarmowo – bojowe dla zakwalifikowanych zespołów,
  5.  zadania z zakresu Ratownictwa Medycznego – test teoretyczny, ćwiczenia praktyczne.

 

 

Wyniki kwalifikacji generalnej:

1. miejsce – OSP Czeczewo
2. miejsce – OSP Mściszewice
3. miejsce – OSP Sulmin
4. miejsce – OSP Skrzeszewo
5. miejsce – OSP Banino
6. miejsce – OSP Tokary
7. miejsce – OSP Gowidlino
8. miejsce – OSP Zgorzałe
9. miejsce – OSP Sierakowice
10. miejsce – OSP Goręczyno
11. miejsce – OSP Chmielno
12. miejsce – OSP Kistowo
13. miejsce – OSP Borzestowo
14. miejsce – OSP Mirachowo
15. miejsce – OSP Mojusz
16. miejsce – OSP Sulęczyno
17. miejsce – OSP Reskowo
18. miejsce – OSP Brodnica Górna
19. miejsce – OSP Kamienica Szlachecka
20. miejsce – OSP Gołubie
21. miejsce – OSP Przodkowo
22. miejsce – OSP Ostrzyce

W ćwiczeniu alarmowo – bojowym pierwsze miejsce również zajęła OSP Czeczewo.


OSP Czeczewo

 

Wyniki  Powiatowych Zawodów w Ratownictwie Medycznym:

1. miejsce – OSP Goręczyno
2. miejsce – OSP Żukowo
3. miejsce – OSP Dzierżążno
4. miejsce – OSP Mściszewice
5. miejsce – OSP Chmielno
6. miejsce – OSP Zgorzałe

 


OSP Goręczyno

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu wiedzy pożarniczej:

  • Pawłowi Zaborowskiemu z ZKiW w Szymbarku, który w grupie wiekowej 8-14 zajął I miejsce na poziomie powiatowym, następnie I miejsce na poziomie wojewódzkim oraz reprezentował powiat kartuski na poziomie krajowym.
  • Maksymilianowi Penkowskiemu z OSP Kamienica Szlachecka, który w grupie wiekowej 17-19 zajął I miejsce na poziomie powiatowym, następnie II miejsce na poziomie wojewódzkim oraz reprezentował powiat kartuski na poziomie krajowym.
  • Erykowi Marszałkowskiemu z SP Mirachowo, który w grupie wiekowej 15-16 zajął I miejsce na poziomie powiatowym oraz reprezentował powiat kartuski na poziomie wojewódzkim.
  • Paulinie Kamińskiej z SP Goręczyno, Maciejowi Polejowskiemu z SP 2 Sierakowice oraz Przemysławowi Polejowskiemu z OSP Mirachowo za zajęcie II miejsca na poziomie powiatowym.
  • Ani Klinkosz z SP Goręczyno, Dominikowi Cybula z SP Klukowa Huta oraz Barbarze Choszcz z OSP Mirachowo za zajęcie III miejsca na poziomie powiatowym.

Wręczenie nagród uczestnikom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej